RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Watykan: Pedofilska organizacja wyznawców Lucyfera odwołała polskiego pochodzenia nuncjusza na Dominikanie pod zarzutem, zgadnijcie jakim ?

Nun­cjusz apo­stol­ski na Do­mi­ni­ka­nie ar­cy­bi­skup Józef We­so­łow­ski zo­stał od­wo­ła­ny ze sta­no­wi­ska w związ­ku z oskar­że­nia­mi o pe­do­fi­lię – tę wia­do­mość prze­ka­zał rzecz­nik Wa­ty­ka­nu ks. Fe­de­ri­co Lom­bar­dii, po­twier­dza­jąc do­nie­sie­nia me­diów. De­cy­zję pod­jął zatrudniony tymczasowo na etacie pa­pieża Żyd pochodzący z Argentyny.

Watykanski pedofilDożynki Podhala. Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr w Ludzimierzu. Uroczystościom przewodniczył ks. abp Józef Wesołowski, nuncjusz apostolski na Dominikanie (Fot. PIOTR TUMIDAJSKI EAST NEWS)

Watykański rzecznik poinformował: „Potwierdzam, że arcybiskup Wesołowski został odwołany i zwolniony ze stanowiska i został poproszony o wyjaśnienie stawianych mu zarzutów”.

Watykan wszczął postępowanie wobec zarzutów dotyczących pedofilii. Trwa ono w Kongregacji Nauki Wiary, która zajmuje się wszystkimi takimi przypadkami.

Wyjaśniono, że hierarcha nie opuścił swego stanowiska dobrowolnie, lecz został odwołany przez papieża Franciszka 21 sierpnia. O sprawie poinformowano najpierw kanałami kościelnymi.

Oskarżenia o pedofilię skierowały pod adresem nuncjusza media na Dominikanie. Tamtejsza telewizja nadała reportaż, w którym pokazała watykańskiego dyplomatę, gdy odwiedzał miejsca w stolicy kraju znane z prostytucji nieletnich.

W pierwszych komentarzach podkreśla się, że sprawa arcybiskupa Wesołowskiego wywołała ogólnonarodowy skandal na Dominikanie.

Portal Vatican Insider zauważa, że w ten sposób potwierdzone zostało to, o czym wiedziano od dłuższego czasu, czyli o inklinacjach dyplomaty, określanych jako „non sanctas”.

Według Vatican Insider skandal wybuchł w lipcu tego roku. Arcybiskup Santo Domingo kardynał Nicolas de Jesus Lopez Rodriguez wysłał do Watykanu dossier dotyczące stawianych nuncjuszowi zarzutów pedofilii. Sprawą zajął się watykański Sekretariat Stanu i przedstawił ją papieżowi Franciszkowi, który podjął decyzję o natychmiastowym odwołaniu abpa Józefa Wesołowskiego.

W czerwcu tymczasem to właśnie abp Wesołowski oskarżył o tuszowanie skandalu pedofilii arcybiskupa Portoryko – przypominają media.

Nieoficjalnie wiadomo, że od chwili odwołania z Dominikany abp Wesołowski przebywa w Rzymie i czeka na wyniki trwającego w Watykanie postępowania.

Co więcej – dodał Vatican Insider – od kilku miesięcy w Rzymie krążyły pogłoski o alkoholizmie nuncjusza. Pije za mszowe czy za swoje. Jak ze składek wiernych to musimy go napiętnować bo przepija wdowi grosz. Czy my antyklerykałowie doczekamy chwili kiedy spadnie zasłona z oczu zaślepionych bezkrytycznych wyznawców i Polacy przepędzą tych oszustów, pedofilii, arogantów z Kraju.

Napisz do redakcji co sadzisz na powyższy temat: ryszard.racjapl@wp.pl

Pod Redakcją „NASZA RACJA”

Źródło: Internet, różne, PAP

tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,14549792,Papiez_Franciszek_odwolal_polskiego_biskupa___Podejrzenia.html#ixzz2dzvcZ4g4

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obraz2
Jak naród żydowski został wymyślony

Od wielu lat żadna książka tak silnie nie wstrząsnęła światem żydowskim jak „Wymyślenie żydowskiego narodu” Szlomo Sanda, profesora historii z...

Zamknij