RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

W siedzibie Kujawsko –Pomorskiej RACJA PL „Spotkanie z Historią”.

Spotkanie z autorem książki „Symbol a Masoneria” – Piotrem Kabacińskim

W dniu 05 stycznia br. – odbyło się  spotkanie  w lokalu partii RACJA Polskiej Lewicy pod kierownictwem przewodniczącego zarządu wojewódzkiego Józefa Ziółkowskiego. Przybyli członkowie i zaproszeni goście oraz Ci, których temat referatu zaciekawił. Perełką spotkania był  Piotr Kabaciński – kulturoznawca, etyk i socjoterapeuta. Pracę magisterską w zasadzie poświęcił zagadnieniu – ,,Znaczenie symbolu w wolnomularstwie”,

Na zdjęciu od lewej Piotr Kabaciński – Kulturoznawca, etyk , socjoterapeuta i Józef Ziółkowski przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego partii RACJA  Polskiej Lewicy.

 

W ocenie pani Prof. zw. dr hab. Marii Szyszkowskiej z Uniwersytetu Warszawskiego znacznie przekraczała ona powszechnie stawiane wymagania.

Autor wykazał jak bardzo ważna jest dla wolnomularstwa kategoria symbolu. Myśli związane z tym są wolne od dogmatów a to stanowi niebezpieczeństwo dla nauki Kościoła, przeto krytykowane były w przeszłości i są obecnie. Tematycznie było to spotkanie z historią tak Europy jak i Wielkiego Wschodu.

Pan Piotr posiada ogromną wiedzę a ta w połączeniu ze znakomitą erudycją przez trzy godziny całkowicie absorbowała słuchaczy. Do dyspozycji była książka Piotra Kabacińskiego pt. ,,Symbol a Masoneria.”

Jest to owoc kilku lat pracy w oparciu o 152 publikacje, które autor podaje w bibliografii. To ogromne wyzwanie, ale książka znakomicie rozszerza pojmowanie procesów zachodzących w ostatnich wiekach warta wnikliwego czytania. Oczywiście pytań do autora – sporo. Widać było, że tematyka i problemy poruszane znane były w pewnej mierze audytorium ale przydały się dodatkowe wyjaśnienia.

Nie było to pierwsze spotkanie z mieszkańcami naszego grodu. W lutym 2009 miała miejsce konferencja masonologiczna, gdzie wygłosił bardzo dobrze przyjęty przez tak szerokie gremium referat. Można w tym miejscu podziękować Zarządowi Woj. Partii RACJA PL za zaproszenie tak znakomitego gościa i ciekawego tematu.

Oby takich spotkań było więcej.

 

Zainteresowane osoby mogą skontaktować się z autorem, Piotrem Kabacińskim na adres

e- mail :piotr.kabacinski@interia.pl

Tekst – Jan Drzewuski
Zdjęcia – Jacek Mroczek

Do pobrania: Recenzja-prof.Szyszkowskiej.pdf

 

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bóg, Honor, Ojczyzna.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

Trzy słowa jak zaklęcia, którymi Polacy posługują się od początku istnienia polskiego Państwa. Ale czy te słowa zachowują jeszcze takie...

Zamknij