RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

W okolicy Fukushimy rośnie liczba dzieci z sześcioma palcami

Skala zjawiska: ryzyko katastrofy

dzieci z sześcioma palcami

W Japonii szerzą się pogłoski o fatalnym wpływie na zdrowie ludzi wywieranym przez uszkodzoną elektrownię atomową Fukushima Daiichi

W regionach dotkniętych radioaktywnym skażeniem nastąpił ogromny wzrost ilości dzieci z polidaktylią, czyli dotkniętych przypadłością w postaci posiadania dodatkowych palców u rąk i nóg.

 

Jak donoszą lokalni lekarze w kolejce do usunięcia dodatkowych palców w największym szpitalu prefektury Fukushima, czeka ponad 100 osób. Wiele osób, których dzieci urodziły się z takimi defektami genetycznymi uważa, że są to efekty mutacji wynikłych z powodu skażenia z elektrowni.

Informacje o przypadkach polidaktylii pochodzą głównie z serwisów społecznościowych takich jak Facebook, gdzie wypowiadają się na ten temat lekarze i zmartwieni rodzice. Co ciekawe oficjalne dane nie potwierdzają, aby dzieci z dodatkowymi palcami było znacznie więcej niż zwykle. Według oficjalnych danych zanotowano wzrost jedynie o 0,26%.

sześcioma palcami

Wada w postaci polidaktylii jest przenoszona przez rodziców, dlatego nie można wykluczyć, że to oni  podlegli jakiejś mutacji, która potem skutkowała tyloma przypadkami tej wady. Wiadomo, że po katastrofie w Czarnobylu doszło do około trzykrotnego wzrostu ilości urodzeń dzieci z dodatkowymi palcami, dlatego nie można wykluczać podobnych skutków ubocznych katastrofy, która przecież nadal nie jest zażegnana.

dzieci z sześcioma palcami2

Źródło artykułu: zmianynaziemi.pl

http://www.papilot.pl/ludzie/8003/Szesciolatek-ma-szesc-palcow-Rekordzista.html

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gessler
Gessler Adam – Koszerne Rewolucje

Rozpoczynamy cykl publikacji z życia Yelitowych sfor: Długi i kryminalna przeszłość Adama Gesslera nie przeszkodziły w udziale ministrom sportu i...

Zamknij