RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Sprawiedliwość w Papalandzie

Siedzisz w domu i nikt do Ciebie nie dzwoni…, weź kredyt. Kiedy Seremet mówi o wyraźnej zmianie w jakości pracy polskiego wymiaru sprawiedliwości, my mówimy że słyszeliśmy już leprze jego dowcipy.

W dniu 03.09.br reporterzy i TV RACJA byli obecni na ogłoszeniu wyroku w Sadzie Apelacyjnym w Łodzi z powództwa Leszka Kopczyńskiego, przeciwko Bankowi PKO BP, który po 13 latach sądzenia się z bankiem  i 370 posiedzeniach doprowadził do wydania nieprawomocnego wyroku przez Sąd Rejonowy w Łodzi.

Sąd Rejonowy uznał bezsprzecznie winę pracownika banku Jacka B. w oszustwach i wyłudzeniu łapówki, skazał go na karę więzienia byłego już dyrektora Banku PKO BP Oddział Rejonowy w Łodzi na dwa lata pozbawienia wolności w zaw. na 5 lat, 40 tys. grzywny i zapłacenie kosztów sądowych  byłego zastępcy i prawej ręki byłej jego przełożonej, a obecnie Wojewody Łódzkiego Jolanty  Przed sądem

Chełmińskiej, której się upiekło, a smród pozostał, oraz byłego już Naczelnika Urzędu Skarbowego Ryszarda K. w Bełchatowie na dwa lata pozbawienia wolności   w zaw. na 5 lat, 30 tys. grzywny i zapłatę kosztów sądowych.

Na ławie oskarżonych zasiadła też Renata P. była Naczelnik wydziału kredytów banku PKO BP, która żądała 200 tys. plus samochodu Mari Opel za prolongatę kredytu, oskarżona o łapownictwo.

W dobrych nastrojach zjawiliśmy się w Sądzie Apelacyjnym żeby wysłuchać ogłoszenia wyroku skazującego, według adwokata Leszka Kopczyńskiego wszystko zostało przygotowane w sposób należyty, a wina dowiedziona bezsprzecznie. Sąd w toku postępowania w oparciu o materiał dowodowy właściwie ocenił role osób oskarżonych. Na rozprawie byli obecni obserwatorzy Ryszard Gasparski ze Stowarzyszenia  NIEPOKONANI 2012,( http://niepokonani.pl/), Eryk Kamiński poszkodowany przez Bank PEKAO S.A. Ryszard Dąbrowski przewodniczący  RACJA PL  dziennikarze biuletynu „NASZA RACJA” i TV RACJA.

Na prośbę naszych redaktorów przewodnicząca składu sędziowskiego Ewa Krajewska  wyraził  zgodę na rejestracje rozprawy bez prezentacji sylwetek oskarżonych i zastrzeżeniem danych personalnych, albowiem już nie są pracownikami banku ani Urzędu Skarbowego, a więc osobami publicznymi. Oskarżeni także nie wyrazili zgody na prezentowanie sylwetek oraz ujawnienie danych personalnych.

Sąd w Łodzi

Przewodnicząca Sądu Apelacyjnego w Łodzi w krótkim wywodzie zawiadomiła obecnych że Sąd wnikliwie zapoznał się z aktami sprawy doszukał się uchybień w toku postępowania procesowego dlatego oddala sprawę do ponownego rozpatrzenia przy czym podał w uzasadnieniu jego zdaniem istotne dla sprawy błędy proceduralne popełnione przez Sąd Rejonowy  w toku postępowania co sprawiło ogromne poruszenie na ławie oskarżonych pomruk zadowolenia. Sąd zobowiązał się do uzasadnienia na piśmie. Brak na rozprawie adwokata poszkodowanego Leszka Kopczyńskiego uniemożliwił nam skomentowanie postanowienia Sądu Apelacyjnego. Mecenasowi dr Szymonowi Byczko sprawa wydawała się przesądzona. Wyraźnie widać że Sąd bał się podjęcia ryzyka wydania wyroku, który skutkował by skazaniem sprawców i otworzył Leszkowi Kopczyńskiemu drogę do procesu o odszkodowanie za utratę majątku od banku PKO BP w kwocie 9-10 milionów wraz z odsetkami za 13 lat co obecnie specjaliści wyceniają na 200 milionów PLN.

Leszek Kopczyński Ryszard Dąbrowski

Pan Leszek Kopczyński w chwile po opuszczeniu sali rozpraw nie ukrywał swojego zaskoczenia obrotem sprawy, nie śmiemy podejrzewać niezawisłego Sądu o złe intencje, granie na zwłokę i to na celowe opóźniane procesu, bo wyliczane uchybienia Sądu Rejonowego przez sędzinę Sądu Okręgowego panią Ewę Krajewską nie wniosą nic do sprawy nowego, albowiem Sąd bezsprzecznie dowiódł  winę oskarżonym. Naprawdę zastrzeżenia te wprawiły nas w zakłopotanie albowiem gdyby nie powaga Sądu obśmialibyśmy się do łez. Przyzwyczajeni jesteśmy do bezkarności i braku odpowiedzialności naszego wymiaru sprawiedliwości bo wiemy jakie zadanie im postawiono w gnębieniu naszego społeczeństwa. Widać to zbyt wyraźnie że jest to zaplanowana z rozmachem akcja niszczenia polskich firm i przejmowania ich za grosze przez różnej, maści faworytów w/w banku trafiającej przypadkiem w koszerne ręce, bo nie trzeba specjalnego wysiłku intelektualnego żeby odkryć ten mechanizm. Niestety Leszek Kopczyński stracił czujność i dał się podejść tym łajdackimi zachowaniem pracowników z Banku PKO BP. Mówiliśmy po rozprawie panu Kopczyńskiem że pożyczki  bierze się nie po to żeby je oddać i wtedy łapówka jest zasadna i jest to naturalna transakcja. Gdyby postawił takie warunki bank umorzył by pożyczkę, łapownicy dostali by swoje on byłby nadal szanowanym obywatelem, biznesmenem miasta Bełchatowa, a bank wliczyłby sobie pożyczkę w straty. Bank mają takie zapasy gotówki że nie wiedzą jak to upłynnić. Takie transakcje są na porządku dziennym. Zamiast wdzięczności bank zemścił się na nim i pokazał swoje długie ręce, wcale się z tym nie kryjąc. Adwokat Banku PKO BP wykrzyczał to przy świadkach na korytarzu sądu. Mamy podejrzenia że bank PKO BP finansuje kampanie polityków udzielając pożyczki na słupa, a potem je umarza ale o tym innym razem. Postawa wierność zasadom uczciwości i niezłomność pana Leszka Kopczyńskiego jest przykładem do naśladowania ale w kraju gdzie nie rządzi reżim postkomunistyczny ochraniany przez służby specjalne byłe i obecne oraz wymiar sprawiedliwości. Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Poprosiliśmy o skomentowanie  obrońcy Mecenasa dr Szymona Byczko, wykładowcę na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Prawa po obejrzeniu nagrania.

Archiwum

Poinformujemy wszystkie możliwe instytucje Europejskie, żeby zwróciły uwagę na stan rozkładu naszego systemu sprawiedliwości, który praktycznie nie chroni obywateli przed różnej maści oszustami bankowymi bo zaczyna to irytować nasze społeczeństwo, a żarty się skończyły. Umówiliśmy się na następną rozprawę żeby śledzić wydarzenia.

Opracowanie  zespół redakcji „NASZA RACJA”, TV RACJA

Źródło: Zdjęcia Archiwum RACJA PL

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Banknot
Banki piorą pieniądze bossów narkotykowych

Brudne pieniądze gangów narkotykowych ratują skorumpowany system bankowy Komentarz Jarek Kefir: celem ułatwień dla narkotykowych bossów (CIA i banki) jak i...

Zamknij