RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Rosja posiada najnowocześniejszą broń na świecie

Rok 2013 przyniósł Siłom Zbrojnym Federacji Rosyjskiej wiele zmian. Aktywnie realizowany jest zakrojony na szeroką skalę program przezbrojenia armii. Masowe ćwiczenia i niespodziewane kontrole, dostawy nowoczesnej broni, nowe podejście do przygotowania bojowego żołnierzy – armia została wprowadzona w ruch. Pełnienie służby w wojsku znów jest ciekawym i prestiżowym zajęciem – podkreślił w wywiadzie dla „Głosu Rosji” ekspert wojskowy, redaktor naczelny czasopisma „Obrona Narodowa” Igor Korotczenko.

Rosja Zbrojna

Rosja posiada najnowocześniejszą broń na świecie – oświadczył  minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Według słów ministra Rosja posiada potężną tarczę jądrową, a systemy obrony przeciwlotniczej i obrony przeciwrakietowej wyposażone są w najnowszy sprzęt.  Poniżej śmigłowiec nowej generacji projektu Kamowa K-50.

Rosyjski Helikopter

Szojgu poinformował, że Rosja ma na wyposażeniu kilka tysięcy nowoczesnych śmigłowców i samolotów. Samolot piątej generacji T-50 stworzonego w ramach programu PAK FA (perspektywiczny lotniczy kompleks lotnictwa frontowego) poniżej.

Samolot Rosyjski

Powiedział także, że dobiega końca budowa szeregu fabryk produkujących najnowsze wzorce sprzętu i broni. Szojgu podkreślił, że sprzedaż rosyjskiej broni stale rośnie, obecnie Rosja znajduje się na 2 miejscu na świecie pod względem jej eksportu.

Rosyjskie wojsko wkrótce otrzyma ekwipunek wojskowy nowej generacji „Ratnik”. Uzbrojenie, pancerz, systemy łączności i nawigacji połączone w jeden kompleks.

W rezultacie każdy żołnierz staje się pełnoprawnym „żołnierzem przyszłości”, który jest w stanie wykonywać polecenia skierowane do niego osobiście. Tego typu ekwipunek znacznie zwiększa efektywność oddziałów, na przykład w obszarach lokalnych konfliktów lub w operacjach przeciwko terrorystom…. Ekwipunek bojowy „Ratnik” składa się z około czterdziestu elementów o łącznej wadze 20 kg, ale w razie potrzeby komplet można zrzucić w ciągu kilku sekund. Według redaktora naczelnego pisma „Obrona narodowa” Igora Korotczenko, wszystko jest zaadoptowane do potrzeb rosyjskiego wojska: Ten zestaw jest planowany na wyposażenie jednostek zawodowców, pracujących na umowę – najlepiej przygotowanej do działań części rosyjskich sił zbrojnych. Jeśli mowa o właściwościach technicznych, to zestaw wykorzystuje system nawigacji satelitarnej GLONASS,

Żołnierz Rosyjski

rosyjskie środki odbioru i przekazywania informacji, rosyjskie stacje radiowe. Ponadto cała broń, noktowizory, sama forma ubrania – to wszystko jest rosyjskiej produkcji.

Nad „Ratnikiem” pracowało 50 krajowych przedsiębiorstw. Jego podstawą jest kombinezon z „oddychających” włókien syntetycznych, który można nosić bez zdejmowania dwa dni. Polimer nie tylko będzie chronić człowieka przed otwartym ogniem i małymi fragmentami, ale także sprawi, że będzie niewidoczny w podczerwieni, dzięki której można naprowadzać cel nocą.

Przy opracowaniu kamizelki kuloodpornej – głównego składnika obrony – uwzględniono doświadczenie radzieckiego prototypu wojskowego, sprawdzonego w walkach w Afganistanie. Opowiada naoczny świadek tych wydarzeń: Sowieckie kamizelki kuloodporne składały się z dwóch elastycznych zielony płacht na brzuch i plecy, które były połączone od góry pasami. Każda część składała się z gęstych warstw polikaprolaktamu, gdzie przyszyto płyty z tytanu, które nachodziły jedna na drugą. Przy wjeździe do Kandaharu i na innych niebezpiecznych odcinkach kierowcy ciężarówek opuszczali szyby i wieszali kamizelkę na drzwiach: jedna połowa wisiała na zewnątrz, a druga w kabinie. Podczas ostrzału z daleka ona broniła doskonale, ale przy wystrzale z karabinu maszynowego z bliska pociski przechodziły na wskroś. Nowa kamizelka kuloodporna wykonana jest nie z tytanu, a z płyt ceramicznych z domieszką kewlaru, przeciwko któremu bezsilny jest nawet karabin snajperski. Jej modyfikacja dla marynarzy służy także jako kamizelka ratunkowa. Oczywiście żołnierz nie może się obejść bez hełmu. To nie są już banalne kaski, a wielofunkcyjne urządzenia z materiałów kompozytowych. Na nim znajduje się i wideokamera z funkcją zapisu przebiegu bitwy, i mały monitor połączony z celownikiem na broni, aby można było wycelować z każdej pozycji. Decyzji w sprawie podstawowej broni – automatu, który wejdzie w skład kompletu „Ratnik”, na razie jeszcze nie podjęto, mówi redaktor naczelny pisma „Arsenał ojczyzny” Wiktor Murachowskij:

Rywalizują dwa główne modele. Jest to AK-12 koncernu „Kałasznikow” i AEK-971 Kowrowskiej Fabryki Mechanicznej. Obecnie zestaw spowalnia broń. Potrzebny jest nie tylko automat, a automat różnych wersji – dla żołnierzy wojsk zmechanizowanych, dla załogi bojowych maszyn piechoty, dla desantowców, dla jednostek specjalnych. Potrzebny jest do niego komplet celowników do strzelania w dzień i w nocy, należy powiązać celowniki z modelami broni.

O ostatecznym losie „Ratnika” powinna zdecydować rada ekspercka komisji wojskowo-przemysłowej w maju tego roku.

Zapis filmowy: nagranie z kamery z hełmu Amerykanów podczas prawdziwej walki w afgańskim Kandaharze:


Żródło: 
http://polish.ruvr.ru

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
1-MAJA-150x150
Bliżej Wam do Święta Pracy, czy bałwochwalstwa?

 1 Maja – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku. Święto wprowadziła w 1889...

Zamknij