RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Polska Partia Socjalistyczna – List otwarty

Szanowna  Pani !  Szanowny  Panie !

Polska  Partia  Socjalistyczna  prosi

 o  przeczytanie  i  przekazanie  innym  osobom .

List   otwarty 

 

Do Mieszkańców województwa  Kujawsko – Pomorskiego

________________________________________________________

W imieniu Komitetu Organizacyjnego, zapraszamy wszystkich mieszkańców do  upamiętnienia 70 rocznicy ogłoszenia Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego oraz wzięcia udziału w manifestacji w dniu 22 lipca o godzinie 1700  na       Starym Rynku w Bydgoszczy.

                                        Mieszkańcy Pomorza  i Kujaw !

Widzimy to wszyscy, że rządzący przestali się liczyć ze  społeczeństwem, a oligarchie kapitałowe zdominowała kraj, podzieliły się strefami wpływów. Prasa, radio i telewizja służą wyłącznie bogatym. Do naszej wiadomości docierają już informacje „właściwe”, wygodne neoliberałom i obcemu kapitałowi. Wszystkie  media z IPN na czele„ karmią  nas”  kłamstwem i neoliberalną propagandą, wypaczają rzeczywistość i historię. Opluwają przeszłość, manipulują nastrojami społecznymi obiecując  poprawę życia w niedalekiej przyszłości. A jak jest, widać to w każdym domu !

Minęło 25 lat od wprowadzenia kapitalizmu. Państwo  przestało  pełnić swoją rolę i bronić „zwykłego” obywatela. Wmawia się nam, że jesteśmy nieudacznikami, że jesteśmy leniwi i głupi, że brak nam przedsiębiorczości. Żeby struktury państwa należycie funkcjonowały, to musi w nich znaleźć się miejsce rzemieślnik, lekarza, urzędnika, nauczyciela itd. Dzisiaj ławka oczekujących się wydłuża, gdyż nie dla wszystkich są miejsca pracy. W Polsce Ludowej, teraz tak opluwanej, kto chciał miał pracę, kto chciał jechał na wczasy, kto chciał posyłał dziecko do przedszkola, lekarz był zawsze bezpłatnie, a samodzielne mieszkania  mieli już prawie wszyscy, każda rodzina. Po ogromnych zniszczeniach II wojny światowej, społeczeństwo z dużym zaparciem i wyrzeczeniach nieomal całego narodu, odbudowywało nasz Kraj. Pamiętamy, że 40 % majątku narodowego zniszczyła II wojna światowa. A dzisiaj, po uszczęśliwieniu 25 lat temu społeczeństwa kapitalizmem, wysprzedawane są resztki  majątku  narodowego za około 10 % jego wartości. Za 1% wartości tzw.„Komisja  Majątkowa” rozdała dorobek  narodowy przedstawicielom obcego państwa.12-14 milionów  Polaków  żyje na granicy ubóstwa, 4 miliony rodaków żyje w nędzy, ponad sześć miliony młodych, wykształconych Polek i Polaków wyjechało „za chlebem „. Polska stała się „hotelem robotniczym” taniej siły roboczej dla zachodu. Jesteśmy świadkami systematycznego, celowego  rozbioru Polski, powolnego, perfidnego, przemyślanego i zaplanowanego. Wmawia się  bezczelnie  młodemu  pokoleniu, że to władze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej zrujnowały naszą Ojczyznę, kamuflując swoją nieudolność.

Wstyd i hańba ! Czy tak dalej być musi ? Nie, tak dalej być nie może !!!  Jak szyderstwo  w obecnej sytuacji, brzmią słowa Artykułu 1  naszej Konstytucji:..”Rzeczpospolita Polska jest dobrem wszystkich obywateli „. I dalej Art.2 :”Rzeczpospolita Polska  jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Czy to tę sprawiedliwość co widzimy w kanałach? Pod mostami? Na dworcach? Ponad 120   tysięcy Polaków, popełniło już samobójstwo z przyczyn ekonomicznych, a około 400 tysięcy bezdomnych  młodych i starych, tuła się po Kraju. Statystyki zamarzniętych każdej zimy nikt nie ujawnia. Aktualnie ponad 1,5miliona rodzin nie ma własnego mieszkania, 30% młodzieży nie ma  pracy, obniżył się znacznie poziom  życia  milionów Polaków. Skończyły się marzenia. Zostało rozgoryczenie i beznadzieja. Za to jest już dziedziczna nędza i ubóstwo w wielu rejonach Kraju. A wy Polacy! Nie bójcie się, nie lękajcie! Samorządy zorganizują Wam dary żywnościowe, czasem bezpłatne dożywianie dzieci w szkole, dadzą jałmużnę, a zamiast mieszkań domy noclegowe. Gruźlica, dawno już zapomniana choroba biedoty, ponownie niestety  stała się problemem społecznym, jak przed  II wojną światową. Władze i organizacje pozarządowe zorganizują zbiórkę darów, czasem składkę na balu, dostaniecie po 20-30 złotych z MOPS–u. Co z tego, że trochę poczekacie? Przecież urzędnicy dzielą  to co im przekaże rząd. Za to w lumpeksie kupicie tanio modne rzeczy „z importu”.

Pracującym szczęśliwcom pozwolą się odpisać 1 % podatku, co poprawi Wasze samopoczucie  gdyż poczujecie się jak  bogacze. Idźcie i proście nie musicie od razu na kolanach. A jest jeszcze Polski  Czerwony Krzyż, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Komitet Pomocy  Społecznej. Oni też pomagają! No i można jeszcze czasem bezkarnie  żebrać i pracować na czarno!  W więzieniach już brak około 50 tysięcy miejsc dla skazanych. Rocznie sądy wydają ponad 400 tysięcy wyroków skazujących, a tylko kilkanaście procent bezrobotnych „łapie się” na zasiłki. A z czego żyje pozostałych 1,5 miliona? Więzienia nowo budowane, mają wysoki standard. Stać jednak państwo na kolejną  „misję pokojową w Afganistanie”, Komisję  Sejmową, prokuratorę, Senat, powiaty. Na waloryzację najniższych zasiłków i objęcie opieką bezrobotnych, niestety nie ma, oczywiście ze względu na  ratowanie finansów publicznych. Co najwyżej podniosą swoje skromne pobory, bo trudno wyżyć za 15 tysięcy miesięcznie. Chcecie to zbudują Wam nowy market, śliczny, kolorowy, w samym środku miasta. W markecie można się bezpłatnie najeść! Najwyżej służba (tzn. ochrona) Was zrewiduje, pobije, wyrzuci, złamie niechcący nogę czy rękę. I tak się nikt o tym nie dowie. Przecież  to   W a s z   wstyd !

    Szanowni Rodacy! Mieszkańcy województwa Kujawsko – Pomorskiego !

Państwo Polskie jest zagrożone, wymaga  natychmiastowych działań zaradczych, ustalenia winnych istniejącego stanu rzeczy i usunięcia ich ze stanowisk decyzyjnych. Kraj prowadzony jest wbrew oczekiwaniom  społeczeństwa. Tak dalej być nie może!  Czas  zaprzestać sporów o podrzucane w telewizji  tematy zastępcze. Robią nam wodę z mózgu ! Zastanówmy się dobrze i popatrzmy dokładnie co  nam mówią, a co robią za nasze podatki. Jak długo można to tolerować? Rzeczpospolita Polska musi zapewnić wszystkim swoim obywatelom minimum warunków dla zapewnienia egzystencji życia wynikającego z aktualnego rozwoju ekonomicznego kraju. Nie mamy nic przeciwko uczciwym i zamożnym, ale nie zgadzamy się na poniewierkę i nędzę najsłabszych. Nie zgadzamy się na wykluczenie społeczne ani jednego Polaka i Polki! Komu po drodze z nami niech przyjdzie 22 lipca o godz. 17–tą  na  Stary  Rynek  w Bydgoszczy. Składając kwiaty pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa Narodu Polskiego  oddamy hołd idei,  która legła u podstaw Manifestu PKWN. Nie ma demokracji bez socjalizmu, nie ma socjalizmu bez demokracji!!!

W imieniu organizatorów                                        Rada Wojewódzka

Bydgoszcz,  lipiec  2014r.                             Polskiej  Partii Socjalistycznej

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przyjdź duchu święty
Kościół katolicki czyli złodziej duszy i woli człowieka

Cyt. „Przez ostatnie dwa lata zajmowałem się kwestią skutków, jakie wywołuje przyjęcie na siebie kościelnych sakramentów. W tym czasie, po...

Zamknij