RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Palikot Europy Plus

Janusz Palikot jest mistrzem zamieszania w lewicowej koalicji Europa Plus, na której to on skorzysta najwięcej. W tym, kto idzie na wybory do europarlamentu z Twoim Ruchem Palikota, a kto startuje tylko w ramach koalicji Europa Plus, trudno dziś połapać się nawet samym działaczom i sympatykom.

Na początku miało być tak, że wielka koalicja, pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego, którą tworzy dziewięć równoprawnych stowarzyszeń i partii (Twój Ruch – Janusza Palikota, Ruch Społeczny Europa Plus Marka Siwca, stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Stronnictwo Demokratyczne, SDPL, Racja Polskiej Lewicy, Unia Lewicy, Polska Partia Pracy oraz Partia Demokratyczna), wystawi jedną wspólną listę do Parlamentu Europejskiego. Racja Polskiej Lewicy jesienią zeszłego roku oficjalnie zakończyła swoją działalność i została wchłonięta przez Twój Ruch. Dziś wszyscy mają wrażenie, że Europa Plus to Twój Ruch – Palikota i reszta, mało znaczących partnerów. Nawet baczni obserwatorzy życia politycznego mają spory kłopot z wyliczeniem wszystkich koalicjantów Europy Plus.

Palikot Europy Plus

Na sobotnim posiedzeniu Krajowej Rady swojej partii, Janusz Palikot przedstawił Kazimierza Kutza jako kandydata koalicji Europy Plus w eurowyborach. W ten sposób Palikot jeszcze wzmocnił wrażenie, że w tej koalicji, to on rozdaje karty. Nic więcej i nic nowego ten zjazd nie miał pokazać. Program (opisany w 16 rozdziałach, na 50 stronach), który został omówiony na sobotniej Radzie Krajowej, był już przecież pokazany na październikowym Kongresie założycielskim, a może raczej przekształceniowym, Ruchu Palikota w Twój Ruch.

Szef Twojego Ruchu pozycjonując się jako najważniejsza figura w E+ (to on ma dotację partyjną z budżetu państwa i wyłoży największe pieniądze na kampanię E+) chce, by wielka koalicja wystąpiła w majowych wyborach pod podwójną nazwą – Twój Ruch Europa Plus. Partii Palikota bardzo potrzeba takiego wzmocnienia. Jeśli powiedzie im się w eurowyborach, to na tym paliwie będą mogli dowieźć dobre wyniki w kolejnych – samorządowych i parlamentarnych wyścigach. Wybory europejskie mają też przynieść ostateczną odpowiedź na pytanie o lidera po lewej stronie sceny politycznej: Miller, czy Palikot?

8 lutego – znacząca data

I jeszcze jeden ważny szczegół. Janusz Palikot, aby wygrać z Millerem potrzebuje wsparcia środowiska kobiecego. Mówił, że w sprawie eurowyborów spotyka się z przedstawicielkami Kongresu Kobiet. Rozmawia między innymi z Magdaleną Środą, Kazimierą Szczuką, zabiega też o Wandę Nowicką. W sobotę, w TVN24 w Faktach po faktach zapowiedział, że „8 lutego odbędzie się wspólne posiedzenie komitetu honorowego, sztabu wyborczego i kandydatów na jedynki Europy Plus, które zostaną  publicznie zaprezentowane”. Zastanawiam się, czy tę datę Palikot wybrał świadomie. Otóż, to właśnie 8 lutego zeszłego roku odbyło się w Sejmie głosowanie nad odwołaniem Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu. Przypomnę, że wnioskował o to sam Palikot, a miała to być kara dla Nowickiej za przyjęcie sporej marszałkowskiej premii. Ostatecznie za jej odwołaniem głosował tylko Ruch Palikota, a i tak nie cały. Przez próbę odwołania Nowickiej środowiska feministyczne odwróciły się od Palikota. Może jest więc tak, że właśnie w rocznicę tych wydarzeń, Palikot chce się jeszcze raz przed kobietami pokajać, przeprosić i właśnie 8 lutego ogłosić, że jedynkę na liście Twojego Ruchu Europy Plus dostanie ważna dla ruchu kobiecego osoba. Może Wanda Nowicka?

Anna Dąbrowska 

Źródło: Internet, różne


1 komentarz
  1. Ryszard Dąbrowski
    7 lutego o godz. 11:10
    Szanowna Pani uprzejmie proszę o zamieszczenie sprostowania na pani blogu ukazał się artykuł pt. Palikot Europy Plus” w który podaje pani nieprawdziwe informacje jakoby RACJA POLSKIEJ LEWICY stała się częścią Twój Ruch i zakończyła jesienią swoją działalność co jest nie prawdą. Wszelkie informacje odnośnie sytuacji w naszej partii znajdzie pani na naszej stronie partyjnej.Sytuacja jest taka że Sąd Rejestrowy został wprowadzony w błąd przez oszustów byłych członków RACJA PL którzy przeszli w szeregi do Palikota. Sytuacja była opisywana w Rzeczpospolitej i w Trybunie. Na przyszłość proszę zasięgnąć informacji a nie wypisywać i podawać nieprawdy. Z poważaniem Ryszard Dąbrowski przewodniczący RACJA PL

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
EU 01
Ukraina drogą do dobrobytu

Czy komuś się to podoba czy nie Władimir Putin ma rację odnośnie tego co obecnie dzieje się na Ukrainie –...

Zamknij