RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

O. Rydzyk: jesteśmy wykluczani, tylko katolicy nie mają telewizji

Podczas posiedzenia senackiej komisji kultury i środków przekazu o. Tadeusz Rydzyk wyraził opinię, że katolicy są szczególnie traktowani przez KRRiT od początku jej istnienia. – Jesteśmy dyskryminowani i wykluczani, tylko katolicy nie mają telewizji – mówił.

- Potrzeba dialogu, rozmowy i mediów, również katolicy powinni mieć media – zaznaczył szef Telewizji Trwam, której wniosek o koncesję na nadawanie na multipleksie KRRiT ostatecznie odrzuciła we wtorek.

Zwracając się do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka o. Rydzyk przypomniał, że był on redaktorem naczelnym jednego z katolickich pism. – Liczę na pana przewodniczącego, jako na katolika, że będzie nas rozumiał – powiedział. W odpowiedzi Dworak odparł, że apel o. Rydzyka jest niedopuszczalny. – Nie przyszliśmy tu, by spowiadać się z bardziej lub mniej gorliwej wiary. Proszę nie dzielić ludzi na katolików i tych, którzy nie przyznali koncesji – powiedział.

Janusz Palikot ostro o Radiu Maryja
Zwrócił ponadto uwagę, że parlament kilkakrotnie już zajmował się sprawami dotyczącymi wyłącznie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Jak ocenił, może to sugerować sprzyjanie jednemu z nadawców. To rozgłośnia już dawno powinna mieć odebraną koncesję. Prawo jest prawem i nie może być tak, że ktoś je łamie bezkarnie. To nie telewizja Trwam, ale właśnie radio Maryja powinno stracić koncesję.

Ryszard Dąbrowski, przewodniczący RACJI PL
Co rocznie organizujemy manifestacje w Toruniu z okazji imienin o. Tadeusza Rydzyka próbując uświadomić społeczeństwu płynące z głoszonych treści przez telewizje TRWAM i Radio Maryja zagrożenie. Nadanie koncesji w ogóle było skandalem i nie powinno mieć miejsca z uwagi na brak legalnego źródła pochodzenia kapitału. A co najmniej powinna zostać cofnięta na jej nadawanie za głoszenie faszystowskich i rasistowski idei, podjudzanie do waśni religijnych , braku tolerancji, obrażanie, wtrącanie się do polityki bez konsekwencji karnych, uświadamia nam że mają oni swoich, możnych popleczników pośród polityków PiS, PSL, SLD. Bardzo dziękujemy i gratulujemy odwagi, że przewodniczący KRRiT nie dał się nabrać na numer z prawdziwym katolikiem. Radio na usługach Kościoła służy do walki politycznej i siania niepokoju oraz waśni pomiędzy wierzącymi a niewierzącymi , których jest większość. Bezczelność i tupet tego klechy jest porażająca. Do tego należało by dodać jego liczne popełnione przestępstwa finansowe i gospodarcze. Zapraszam na imieniny o. Tadeusza do Torunia.

Przewodniczący KRRiT podkreślił, że rozpatrując wniosek fundacji Lux Veritatis o koncesję dla TV Trwam na nadawanie na multipleksie brany był religijny charakter nadawcy, ale nie mogło być to kryterium decydującym. Zaznaczył, że wniosek fundacji został odrzucony z powodów ekonomiczno-finansowych – fundacja nie przedstawiła dokumentów potwierdzających gwarancję finansowego powodzenia przedsięwzięcia nadawców.

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Blakala_Stanislaw
Polak wolny, tolerancyjny i prawy!

Zgłębiłem w „Głosie – Tygodniku Nowohuckim” opinie trzech panów, wypowiadających się na temat krzyża w przestrzeniu publicznej ich argumentacje i...

Zamknij