RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Kardynał tuszował pedofilię. Kościół (wierni) zapłacą wielomilionowe odszkodowanie za pedofila

Mało kto wie że ci Sataniści potrzebują dzieci do swoich zbrodniczych rytuałów. Apelujemy do rodziców nie posyłajcie swoich dzieci na religie bo wpadną w ich łapy indoktrynując  piorąc ich mózgi zamienią ich w bezwolnych niewolników.

Roger Mahony

Archidiecezja Los Angeles zgodziła się zapłacić blisko 10 mln dol. w ramach ugody zawartej z czterema ofiarami pedofilii. W sprawę zamieszany jest kardynał Roger Mahony, który brał udział w konklawe w Watykanie przy wyborze papieża.

Mahony – do 2011 roku głowa największej w USA archidiecezji Los Angeles – był oskarżany o to, że księdzu, który przed laty przyznał się przed nim do molestowania dzieci, pomógł uniknąć postawienia przed sądem. Najpierw skierował go do kościelnego ośrodka rehabilitacyjnego poza granicami Kalifornii, a później pozwolił mu wrócić do tej samej parafii.

Sprawy objęte ugodą pochodzą z okresu 1974-2000. W jej ramach ani Mahony, ani były już ksiądz nie przyznali się do winy.

Mahony jest od dawna oskarżany o tuszowanie licznych przypadków pedofilii w swej diecezji. Z tajnych dokumentów upublicznionych w styczniu wynika, że w latach 80. kardynał wysyłał księży oskarżanych o pedofilię poza Kalifornię. Po ujawnieniu dokumentów Mahony został odsunięty od wszelkich obowiązków administracyjnych i publicznych przez swego następcę, abpa Jose Gomeza.

W związku z rolą, jaką odegrał Mahony w tuszowaniu skandali pedofilskich w swojej parafii, około 10 tys. osób podpisało w lutym petycję sprzeciwiającą się jego udziałowi w konklawe. Mimo to emerytowany biskup w nim uczestniczy.

Seria skandali pedofilskich w Kościele katolickim w USA, sięgających wczesnych lat 90., nie tylko wpłynęła na jego reputację, ale również kosztowała go miliardy dolarów w formie ugód zawieranych z ofiarami molestowania przez księży – przypomina agencja Reutera. W 2007 roku archidiecezja Los Angeles zgodziła się wypłacić rekordową sumę 660 mln USD. tytułem odszkodowań za straty moralne 508 osobom, które oskarżały księży o molestowanie seksualne.

Pod Redakcją „NASZA RACJA” Napisz do redakcji co sądzisz na powyższy temat: ryszard.racjapl@wp.pl

Źródło: Internet, różne

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/800815,Kardynal-tuszowal-pedofilie-Kosciol-zaplaci-wielomilionowe-odszkodowanie

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Flag_of_the_Vatican
Watykan: Pedofilska organizacja wyznawców Lucyfera odwołała polskiego pochodzenia nuncjusza na Dominikanie pod zarzutem, zgadnijcie jakim ?

Nun­cjusz apo­stol­ski na Do­mi­ni­ka­nie ar­cy­bi­skup Józef We­so­łow­ski zo­stał od­wo­ła­ny ze sta­no­wi­ska w związ­ku z oskar­że­nia­mi o pe­do­fi­lię - tę wia­do­mość...

Zamknij