RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Holandia: 20 tysięcy dzieci wykorzystanych seksualnie przez kościół?

Kościół rzymskokatolicki stał się bohaterem kolejnego skandalu związanego z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. Niezależna holenderska komisja prowadzi śledztwo w sprawie incydentów, które miały miejsce w latach 1945 – 2010 i obejmowały różne zachowania seksualne: od dotykania po gwałt. Przedmiotem dochodzenia jest także reakcja kościoła na informacje o tych zdarzeniach.

Przewodniczący komisji Wim Deetman powiedział, że liczba dzieci (osób w wieku poniżej 18 lat), które zostały wykorzystane seksualnie w jednym z katolickich sierocińców lub szkole z internatem w Holandii wynosi pomiędzy 10 tysięcy a 20 tysięcy.

Odkrycia poczynione przez komisję, która szczegółowo opisała też, w jaki sposób władze kościelne ukrywały przestępstwa, doprowadziły do tego, że holenderski kościół „z całego serca przeprosił” za to, jak zajmował się przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci przez swoich funkcjonariuszy. Biskup Wim Eijk podczas konferencji prasowej powiedział:  Napastnicy nie są jedynymi, których należy winić. Władze także popełniły błąd. Nie działały właściwie. Nie zaopiekowały się ofiarami i nie postawiły interesów ofiar na pierwszym miejscu.

Jak zauważa euronews.net, możliwa liczba 20 tysięcy ofiar wykorzystywania seksualnego niepełnoletnich w kościele katolickim, sprawia, że w Holandii patologia ta wydaje się bardziej rozpowszechniona, niż w krajach, w których skandale dotychczas były nagłaśniane: w Irlandii, Niemczech czy USA.

Jarosław Klebaniuk

Przekręty finansowe, oszustwa, fałszerstwa, kłamstwa, pedofilia, grabież, morderstwa, czy  pominąłem  coś czym się wsławiła sekta chrześcijańska nazywająca się KK grasująca przez dwa tysiące lat. A tak to wszystko robią w imieniu Boga i naszego zbawienia, a to przepraszam świętych ojców, Bóg zapłać, wybaczamy i prosimy o jeszcze.                                                                                              

 

Źródło:  http://www.lewica.pl/?id=25781&tytul=Holandia:-20-tysięcy-dzieci-wykorzystanych-seksualnie-przez-kościół

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
biuletyn
MASZ RACJĘ! Biuletyn Racji PL

Na państwa ręce składamy pierwszy numer nowego biuletynu RACJA Polskiej Lewicy. Chcemy nie tylko informować o wydarzeniach z życia partii,...

Zamknij