RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

gen. Janusz Nosek stał się narzędziem w rękach Rosjan

Generał Janusz Nosek straci stanowisko szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Wniosek o odwołanie generała złożył szef MON Tomasz Siemoniak. Czy odwołanie Noska ze stanowiska szefa SKW może mieć związek z tym, że SKW wpuściła do ochrony jednostki wojskowej w Malborku firmę mającą związki z Rosją. W tej sprawie trwa właśnie śledztwo.

gen. Janusz Nosek

SKW ma między innymi obowiązek monitorować przetargi w jednostkach i instytucjach wojskowych, a wydaje mi się, że w przypadku Malborka nie zrobiło kompletnie nic. To potwierdza tylko to, o czym mówiłem już od początku. W mojej ocenie Janusz Nosek w sposób nielegalny przez ponad dwa lata prowadził współpracę z rosyjskimi agentami, na przykład w Malborku, gdzie firma – jak wiem z mediów – jest powiązana ze służbami specjalnymi Federacji Rosyjskiej, robi na terenie Polski co chce. Janusz Nosek skompromitował się, ponieważ stał się narzędziem w rękach Rosjan i tak naprawdę jest przez nich traktowany jak marionetka – powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł  Tomasz Kaczmarek.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl, poseł PiS Tomasz Kaczmarek powiedział, że złożył wniosek z prośbą do MON o ustosunkowanie się do postępowania kierowanego przez ABW wobec Szefa SKW Janusza Noska. 

Z decyzji o odwołaniu szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz kierowanych pod jego adresem oskarżeń tłumaczył się dziś na antenie RMF FM minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Przekonywał on, że sprawa Malborka jest przedmiotem śledztwa, lecz nie jest to bezpośrednia przyczyna odwołania gen. Noska.

- Decyzja wnioskująca o odwołanie szefa Służby jest decyzją poważną i przyczyn jest wiele. Chcę powiedzieć, że premier, który tutaj jest decydentem, i minister obrony, który wnioskuje, wskazują: Chcemy nowego szefa Służby  (…) Myślę, że premierowi i ministrowi obrony należy się tutaj zaufanie, że odpowiadając za prowadzenie polityki w tym obszarze, będą dobierać generałów w taki sposób, żeby ci najwłaściwsi byli w danym momencie na danym miejscu. To nie jest jakiś przywilej, jakaś nagroda – to jest trudna służba i ludzi w służbie się zmienia. Generał Janusz Nosek nie jest pierwszym zmienionym przeze mnie na stanowisku generałem w Wojsku Polskim - tłumaczył na antenie RMF FM Tomasz Siemoniak, szef MON.

Odpowiadając na pytanie, czy kłopoty szefa SKW gen. Janusza Noska i Skrzypczaka mają coś wspólnego, Siemoniak podkreślił, że SKW doprowadziła do końca wszystkie sprawy związane z gen. Skrzypczakiem, przekazała je prokuraturze i dokończyła procedurę odmawiając wiceministrowi poświadczenia bezpieczeństwa.

- Gdyby to miało coś ze sobą wspólnego, odwołanie szefa służby powinno nastąpić wcześniej, a tu SKW bez przeszkód robiła swoje - oświadczył Siemoniak i stwierdził, że „trudno coś poradzić” na to, że opinia publiczna tak silnie te dwie sprawy skojarzyła.
Źródło artykułu: niezalezna.pl, Internet, rózne

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kim jest niewierzący Polak
Kim jest niewierzący Polak?

CBOS: typowy niewierzący-młody, wykształcony mężczyzna z miasta. Ty­po­wy nie­wie­rzą­cy Polak to: młody męż­czy­zna miesz­ka­ją­cy w dużym mie­ście, do­brze wy­kształ­co­ny, zaj­mu­ją­cy...

Zamknij