RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

FORUM RUCHU MŁODYCH w Poznaniu

31 marca 2012 r. w sali Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa na terenie Międzynarodowych Targów Poznański odbyło się Forum Ruchu Młodych. 

Forum rozpoczął poseł Maciej Banaszak krótkim wprowadzeniem i przedstawieniem zaproszonych gości i prelegentów z pominięciem członków i przewodniczącego RACJI PL Ryszarda Dąbrowskiego. Poseł Maciej Banaszak i przewodniczący okręgu wyborczego nr 39 pan Przemysław Szparag nie byli uprzejmi zaprosić do stołu prezydialnego przewodniczącego RACJI PL swojego koalicjanta. Dopiero na skutek interwencji przewodniczącego RUCHU Janusza Palikota próbował naprawić gafę i na jego prośbę poseł Maciej Banaszak poinformował zebranych że jestem obecny na sali i szybko chciał naprawić ten afront dostawiając krzesło. Odmówiłem zaproszenia i usiadłem wśród członków RACJI z Wielkopolski.

Po prelegentach głos zabrał poseł Michał Kabaciński – pomysłodawca Ruchu Młodych, witając wszystkich gości oraz przedstawiając przybyłym genezę powstania i cele Ruchu Młodych. Spotkanie swoim happeningiem usiłowało zakłócić Akcja Alternatywna Naszość. Po wygłoszonym oświadczeniu happenerzy opuścili salę.

Następnie głos zabrał przewodniczący Janusz Palikot nawiązując szeroko do artykułu w Gazecie Wyborczej dotyczącego tortur więźniów CIA, którzy przetrzymywani i torturowaniu byli na terenie Polski w Starych Kiejkutach. Janusz Palikot w swoim przemówieniu poruszył szereg problemów dotyczących młodych ludzi oraz idei korekty kapitalizmu oraz budowania nowoczesnego państwa – bezrobocie, wiek emerytalny, sprzeciw wobec energii atomowej oraz promowanie idei energii odnawialnej.

Po przemówieniu głos zabrali uczestnicy spotkania zgromadzeni na sali zadając przewodniczącemu RUCHU szereg nurtujących ich pytań. W uzupełnieniu do wypowiedzi Janusza Palikota, któremu zarzucono opieszałość w działaniu dodałem że RACJA PL od 9-ciu lat walczy o świecie państwo i dopiero wejście RUCHU i RACJI do Sejmu spowodowało że zaczęto mówić o nadużyciach Kościoła jego miliardowych dotacjach, opodatkowaniu, wyprowadzeniu religii ze szkół, kapelanach, pedofilii, i wielu innych nadużyciach. W okresie naszej 9-cio letniej działalności na RACJE nałożono embargo medialne to zmowa oligarchii finansowej i Kościoła żeby nie dopuścić do społecznej dyskusji nad nadużyciami. Dopiero od pięciu miesięcy jesteśmy w Sejmie i nas cieszy niezmiernie fakt ze rozpoczęła się publiczna debata, więcej prosimy państwa o cierpliwość i zaufanie, dopiero gdy będziemy mieć większość w Sejmie możliwe będą trwałe zmiany ale już dzisiaj stawiamy rządzących pod pręgierzem.

Gośćmi forum byli przewodniczący Ruchu Palikota – Janusz Palikot oraz posłowie – Maciej Banaszak, Michał Kabaciński, Krzysztof Kłosowski, Jacek Kwiatkowski, Jacek Najder. Po zakończeniu Forum wielu sympatyków i osób obecnych na sali podchodziło do mnie i pytało o przyczyny takiego traktowania, publicznej dyskredytacji koalicjanta. Informowałem że będziemy wyjaśniać to w biurze poselskim z odpowiedzialnym za organizacje Forum posłem Maciejem Banaszakiem. Żartowałem że z drugiego rzędu też dobrze widać i słychać i widocznie jako koalicjant nie zasługujemy na nic więcej jak drugi rząd. Nie pierwszy raz nas tak potraktowano już przywykliśmy do tego. RACJ PL jest zawsze potrzebna gdy potrzebują poparcia, antyklerykałów i ideowej lewicy, wtedy pracujemy za przyzwoitkę i głosząc nasz program i nasze hasła weszli do Sejmu.

Sumując to przykre wydarzenie stwierdziłem że jest to wina niedojrzałości politycznej odpowiedzialnych za przygotowanie, oni nie rozumieją co to jest Uchwała o współpracy pomiędzy partiami są młodzi i zadufani w sobie. Z przewodniczącym RUCHU Januszem Palikotem i posłem Maciejem Banaszakiem łączą mnie bardzo dobre stosunki. Dla RACJI nie są ważne stanowiska i apanaże ale idea Świeckiego Nowoczesnego Państwa. Będziemy wspierać każdego komu na sercu leży poprawa losu naszych obywateli, którzy są dla nas dobrem nadrzędnym.

Przewodniczący RACJI PL Ryszard Dąbrowski

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
atheist_symbol
„Dzień Ateisty” w Poznaniu

W dniu 31.03.2012 na Starym Rynku w Poznaniu pod pręgierzem odbyła się manifestacja organizowana przez RACJE Polskiej Lewicy i Towarzystwo...

Zamknij