RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Fałszowanie Historii: ”Historycy żydowscy utrzymują Polaków w błogim samozadowoleniu”

 W rocznicę narodowej tragedii  w której zginął kwiat młodzieży, ku przestrodze następnych

pokoleń i  pamięci tych, którzy zostali zamordowani w bestialski sposób przez swoje

nieodpowiedzialne dowództwo

Publicysta historyczny zwraca uwagę, że Polska w wyniku drugiej wojny światowej poniosła największą klęskę spośród wszystkich państw, które brały udział w tym konflikcie. Niemcy i Związek Sowiecki eksterminowali nasze elity i zgładzili kilka milionów naszych obywateli. W gruzy obrócona została nasza stolica. A jednak mimo wręcz apokaliptycznej skali tej katastrofy Polacy patrzą dziś na drugą wojnę światową z bezbrzeżnym samo zachwytem. Niesłusznie.

„Już od szkolnej ławy wbija nam się do głów, że z klęski tej musimy być dumni. Że nasi ówcześni przywódcy polityczni i wojskowi byli

Zdjęcie wojenne

nieomylnymi mężami stanu, którzy podejmowali ‚jedynie słuszne działania. Że nie popełnili ani jednego błędu, nie zrobili żadnego fałszywego kroku, a całe zło, które na nas spadło, jest winą naszych zbrodniczych sąsiadów i wiarołomnych sojuszników” – pisze Zychowicz. Stwierdza, że Polacy przez swoich historyków utrzymywani są w błogim samozadowoleniu. „Historia nasza ma bowiem służyć pokrzepieniu serc, a nie przedstawieniu prawdy. O ile od biedy można uznać, że takie podejście miało jakiś sens w czasach rozbiorów, to teraz, gdy mamy niepodległy kraj, jest ono po prostu szkodliwe” – ocenia.

W latach drugiej wojny światowej – zdaniem autora „Obłędu’44″ – elity polityczne naszego państwa całkowicie oderwały się od rzeczywistości i zatraciły poczucie racji stanu. „Ludzie, którzy decydowali o losie Rzeczypospolitej, nie podejmowali decyzji, opierając się na chłodnej analizie rzeczywistości, ale na swoich hurraoptymistycznych przewidywaniach i nadziejach. Nadziejach, które okazały się mirażami” – stwierdza.

Na zdjęciu: żołnierze zgrupowania „Radosław” po kilkugodzinnym przejściu kanałami z placu Krasińskich do ulicy Wareckiej na Śródmieściu. W hełmie Tadeusz Rajszczak „Maszynka” z batalionu „Miotła”, który przeżył powstanie i wydostał się z Warszawy razem z ludnością cywilną.

To było spektakularne zbiorowe samobójstwo – szokująca książka

Piotr Zychowicz, autor głośnej książki „Pakt Ribbentrop-Beck”, w której przekonywał, że w 1939 r. należało dogadać się z Niemcami i razem z nimi wziąć udział w ataku na Związek Sowiecki, znów szokuje. Już sam tytuł jego najnowszej publikacji „Obłęd’44″ budzi kontrowersje. Zychowicz twierdzi w niej, że Polacy wywołując Powstanie Warszawskie, zrobili największy prezent Stalinowi.

Mottem swojej książki Zychowicz uczynił słowa Winstona Churchilla – „Nie ma takiego błędu, którego Polacy by nie popełnili”. Przekonuje, że kierownictwo Polskiego Państwa Podziemnego nie zdało egzaminu. Autor twierdzi wręcz, że nakazując oddziałom AK wspierać wkraczającą do Polski Armię Czerwoną, polskie podziemie dopuściło się… kolaboracji z wrogiem! Uważa, że w ten sposób Komenda Główna AK wydała swoich żołnierzy w ręce sowieckiej bezpieki. Tysiące z nich zapłaciły za to najwyższą cenę.

Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX w. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego.Obłęd 44 Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika ”Uważam Rze Historia”. Obecnie redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Warszawiak, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Poznaj wstrząsające tezy książki „Obłęd’44″! 

Od redakcji: Wielokrotnie się wypowiadałem w obliczu tej narodowej tragedii i tylko prosimy o wyciągnięcie odpowiednich wniosków żeby się ta tragedia nigdy już nie powtórzyła.

Do książki „Pakt Ribbentrop-Beck” wrócimy po jej przeczytaniu.

Ryszard Dąbrowski Przewodniczący RACJA PL

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/gid,15858713,kat,7631,title,Obled44,galeria.html?ticaid=1110cb

TAGS:  ,
Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaruzelski Wojciech
Ponura prawda o „Jaruzelskim”

Capo di tutti capi przyjmuje hołd  starej wiernej gwardii Na imieninach u szpiega Stalina, no nie do wiary, kto tam...

Zamknij