RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

„Dzień Ateisty” w Poznaniu

W dniu 31.03.2012 na Starym Rynku w Poznaniu pod pręgierzem odbyła się manifestacja organizowana przez RACJE Polskiej Lewicy i Towarzystwo Kultury Świeckiej. Po odegraniu hejnału z wieży ratuszowej przy udziale około 300 osób członków, sympatyków RACJI PL, Towarzystwa Kultury Świeckiej i RUCHU Palikota, mieszkańców Poznania, turystów i katolickiej młodzieży, która w towarzystwie siostry zakonnej obrzuciła nas wyzwiskami i obelgami w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego. Wybaczamy im ponieważ niewiedzą co czynią. Zebranych przywitał przewodniczący RACJI PL Ryszard Dąbrowski przedstawił naszych gości, przywitał obecnych mieszkańców i zaprosił wszystkich do udziału w manifestacji upamiętniającej ścięcie filozofa i Ateisty Kazimierza Łyszczyńskiego ofiary mordu Kościoła rzymsko katolickiego, co spotkało się z dużym zainteresowaniem nagrodzeni zostaliśmy gromkimi oklaskami ale nie brakowało też wyzwisk kierowanych pod naszym adresem agresywnych kibiców piłkarskich.

W trakcie manifestacji członkowie Racji rozdawali ulotki oraz Fakty i Mity. Członkowie RACJI PL zapalili znicze w dowód pamięci męczeńskiej śmierci Kazimierza Łyszczyńskiego Manifestacje zarejestrowała nasza kamera TV RACJA, która zainaugurowała swój pierwszy obszerny przekaz medialny. Przewodniczący podziękował wszystkim uczestnikom i zaprosił mieszkańców i młodzież na Forum Młodych z Januszem Palikotem, które odbyło się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich na które RACJA PL została zaproszona przez posła Macieja Banaszaka.

Sekretarz Wojewódzki Wlkp. RACJI PL
Hanna Okonek

Poniżej streszczenie przemówienia do zebranych przewodniczącego RACJI PL i prezesa Towarzystwa Kultury Świeckiej Dr Arkadiusza Ogrodowczyka:

Szanowni zebrani – obywatele o niezależnych umysłach.

Spotkał mnie zaszczyt wystąpienia przed wami, w imieniu Wielkopolskiego Zarządu RACJI Polskiej Lewicy, zwrócił się do obecnych przewodniczący RACJI PL. Spotykamy się w dniu dzisiejszym z okazji obchodów „Dnia Ateisty” oraz uczczenia ofiar Kościoła rzymsko katolickiego. 30 marca 1689 roku Jan III Sobieski skazał na podstawie donosów na śmierć wielkiego człowieka nauki i filozofa KAZIMIERZA ŁYSZCZYŃSKIEGO. Ten polski szlachcic, żołnierz w chorągwiach Sapiehów, przez osiem lat studiował filozofie u Jezuitów w Kaliszu. Autor wielu wykładów i opracowań o ateizmie dzieła „DE NON EXISTENTIA DEI” – był pierwszym polskim traktatem filozoficzny, prezentujący rzeczywistość z perspektywy ateizmu. Kazimierz Łyszczyński stał się symbolem hołdu składanego przez nas – milionom bezimiennych ofiar i cierpień zadawanych przez wieki ludzkości przez zbrodniczy Kościół rzymsko katolicki, wspomnę ogólnie, że ulubionymi ofiarami zboczeńców w sutannach były kobiety uznawane za czarownice, ostatnią spaloną kobietą na terenie naszego kraju była Barbara Zdunk w sierpniu 1811 roku, a więc w 19 wieku, choć prawo pruskie tego zakazywało. Heretycy i Żydzi, którzy od zarania dziejów zostali przeklęci i napiętnowani za to że zabili Boga czego i dzisiaj uczy się na lekcjach religii.

Stosy wygasły lecz nadal w naszym kraju Kościół rzymsko katolicki uczy nienawiść religijnej, rasowej i nietolerancje, a krzyż w szkołach i urzędach jest ważniejszy niż godło Rzeczpospolitej. Wszędzie tam gdzie szkołą rządzi proboszcz, lub katecheta, nawiedzona i odurzona kadzidłem pani dyrektor, a takich dyrektorów niestety nie brakuje, dzieci ateistów oraz innych wyznań są sekowane i przymuszane do nauki religii. Straszy się je policją , obniża stopnie ze sprawowania. Można też stracić pracę za poglądy inne niż katolickie lub też, jej nie dostać. Kiedy Kościół chce jakiś budynek np. szkołę, to ją dostaje od miasta za symboliczna złotówkę nie licząc się z uczącą młodzieżą, pomijając brak prawnych dokumentów świadczących zasadnym roszczeniu do własności, tak jak to miało ostatnio miejsce tutaj w Poznaniu gdzie Liceum nr VIII przekazano bezprawnie Kościołowi nie posiadającego tytułu prawnego do budynku. Ten wrzód i pasożyt na naszym ciele dzisiaj zarządza naszym krajem w sposób autorytarny bez oglądania się na Konstytucje i protesty społeczeństwa, RACJI PL czy Ruchu Palikota. Zajmuje się grabieżą naszego majątku narodowego za przyzwoleniem władzy państwowej, która to zasłania się umową Konkordatowa zresztą, podpisaną z naruszeniem prawa. Interesuje ich kasa z budżetu i majątki dla kościoła, a co oferuje wiernym ten bezbożny, bogaty i bezideowy Kościół?

Najlepiej odpłatna modlitwa niewolnicza praca w latyfundiach kościelnych, za byle jakie wynagrodzenie. Tanie sztuczne jedzenie z marketów, toksyczne drogie leki, ciągłe pożyczki w banku, płacenie coraz wyższych ubezpieczeń, podatków, dawanie na tace z budżetu coraz więcej i więcej, a najlepiej nie warzcie się dożyć do emerytury. To bolesna prawda – tak jak nieprawdą jest że nie ma pieniędzy w ZUS-ie. W tym miejscu pozdrawiam Solidarność w Warszawie nie dajcie się upodlić i ograbić. Masy trzeba prowadzić za rączkę żeby je skubać, zasłaniając się głoszeniem słowa Bożego, a to wszystko fundują nam kolejni wybrańcy narodu. Rodacy, przebudźcie się, Kraju Polan powstań z kolan!!!

Oddaje głos naszemu gościowi Dr Arkadiuszowi Ogrodowczykowi. Prezes TKŚ zaprezentował zebranym osiągnięcia Towarzystwa Kultury Świeckiej ogólnopolskiej organizacji na tym polu, zrzeszających wielu członków różnych lewicowych organizacji, Ateistów oraz Racjonalistów. Przybliżył jego cele i idee w dążeniu do państwa świeckiego i wieloświatopoglądowego. Wielu jego członków jest przeciwne klerykalizacji struktur naszego państwa i nie poszanowania prawa oraz odmienności poglądów i zawłaszczania przestrzeni publicznej przez Kościół. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału za odwagę głoszonych poglądów, Policji i Straży Miejskiej za utrzymanie wzorowego porządku. Wracajcie w spokoju do swoich domów wspierajcie RACJE PL, ofiara została spełniona.

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
31-marsz-ateistow-i-agnostykow
Zielonogórski marsz ateistów i agnostyków

"Wolna szkoła, religia do kościoła" - skandowali na deptaku ateiści i agnostycy, członkowie i sympatycy RACJI PL. W sobotę 31.03.12...

Zamknij