RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Drodzy i szanowni przyjaciele

Monsanto ma szansę na największy  sukces w historii, ale mamy czas do weekendu, by mu zapobiec. 

Partnerstwo Transpacyficzne (Trans-Pacific Partnership, TPP) to bardzo rozległa, ściśle tajna umowa pomiędzy  dwunastoma największymi krajami, która może dać korporacjom bezprecedensową władzę – i pozwolić im na korzystanie z nowych światowych trybunałów do pozywania naszych rządów za ustanawianie praw, które chronią nas, ale zmniejszają zyski korporacji! Może to dotyczyć wszystkiego od oznaczania modyfikowanej genetycznie żywności do ochrony naszej wolności w Internecie. WikiLeaks ujawniło tę sprawę i sprzeciw szybko narasta, ale zaangażowane kraje chcą podpisać umowę w ciągu 24 godzin.

To szaleństwo, ale mamy szansę je zatrzymać – 3 kraje wahają się i ich wycofanie 

Petycja

oznaczałoby koniec negocjacji. Jeśli masowo przekonamy Chile, Nową Zelandię i Australię nawołując z całego świata do utrzymania swej pozycji, to mamy szansę zatrzymać przejęcie świata przez korporacje, zanim Monsanto otworzy szampana. Podpisz petycję i przekaż wszystkim znajomym:

http://www.avaaz.org/pl/no_champagne_for_monsanto_loc/?bIQAjdb&v=32405

Ujawniony projekt Partnerstwa Transpacyficznego czyta się jak długi list wielkich korporacji do Świętego Mikołaja –  umowa ustanowiłaby światowe standardy tak, aby firmy mogły narzucić naszym rządom swą wolę za pomocą skomplikowanego systemu trybunałów.  Sądy te mogą ograniczać dostęp do tańszych leków na rzecz leków markowych, a na wet umożliwić koncernom tytoniowym pozywanie rządów za wprowadzanie uregulowań zdrowotnych, ponieważ zagrażają one ich zyskom! To niemal zbyt absurdalne, by mogło być prawdą!

Ale niemal nikt nie słyszał o TPP! Negocjacje są tak tajne, że nawet wybrani przez nas prawodawcy nie znają szczegółów – znają je jedynie negocjatorzy i 600 korporacyjnych lobbystów. Ujawnione teksty zaszokowały polityków i obywateli Chile, Nowej Zelandii i Australii. Przeciwstawiają się oni naporom korporacji oraz USA, które chcą za wszelką cenę podpisać umowę zanim opinia publiczna będzie mogła się przeciwstawić.

TPP dotyka nas wszystkich – narusza nasze prawa i podważa demokrację, aby chronić interesy korporacji. Mamy tylko kilka dni, by ich powstrzymać. Przyłącz się do tej naglącej kampanii i powiedz o niej znajomym:

http://www.avaaz.org/pl/no_champagne_for_monsanto_loc/?bIQAjdb&v=32405

Z łatwością można poczuć się małym w obliczu wielkich korporacji, które wywierają wpływ na nasze rządy. Ale to ludzie, a nie pieniądze, są prawdziwym źródłem władzy. Nie raz nasza społeczność dowiodła, że jeśli połączymy siły, by chronić nasze prawa przeciwko korporacjom, możemy zwyciężyć. Powstrzymajmy również to bezprecedensowe zagrożenie dla naszych demokracji.

Z nadzieją,

Alice, David, Jooyea, Alex, Aldine, Julien, Ricken, i cały zespół Avaaz

GMO

ŹRÓDŁA:

WikiLeaks opublikowało rozdział tajnego projektu umowy Partnerstwa Transatlantyckiego (The Guardian)
http://www.theguardian .com/media/2013/nov/13/wikileaks-trans-pacific-partnership-chapter-secret

Pełen tekst ujawnionego projektu umowy (Wikileaks)
http://wikileaks.org/tpp/

Umowa Partnerstwa Transpacyficznego to absolutne przeciwieństwo ‘wolnego handlu’ (The Guardian)
http://www.theguardian.com/commentisfree/2013/nov/19/trans-pacific-partnership-corporate-usurp-congress

Ryzykowne tempo dla pacyficznego paktu handlowego (Seattle Times)
html" href="http://seattletimes.com/html/businesstechnology/2022349766_biztaltoncol01xml.html" target="_blank">http://seattletimes.com/html/businesstechnology/2022349766_biztaltoncol01xml.html

Dla dobra wolnego handlu, niech TPP nie zajmuje się własnością intelektualną (Huffington Post)
http://www.huffingtonpost.com/bill-watson/for-free-trades-sake_b_4325963.html

Philip Morris prowadzi walkę o standardowe opakowania na arenie światowego handlu (Bloomberg)
http://www.bloomberg.com/news/2013-08-22/philip-morris-leads-plain-packs-battle-in-global-trade-arena.html

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
RACJA PL
RACJA PL: Gorzów Wielkopolski

W dniu 30.11.2013 w Gorzowie odbył się zjazd „Twój Ruch”. Wybory na przewodniczącego wygrał Jacek Bachalski! Nie byłoby to nic,...

Zamknij