RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Archiwum dla: Marzec, 2015
Logo

Jest to zaiste piękna i zwięzła kwintesencja Słowiańszczyzny – czy jak ja to nazywam – jej Ducha. Pisałem o tym wielokrotnie i nie zamierzam ponownie nad tym  długo się rozwodzić.

Czytaj całość...
 
Denar

Jak to uczono mnie w szkole? Że pierwsze zdanie w języku polskim to “Daj, ać ja pobruszę, a Ty poczywaj z 1270r.” A że miałem 10 lat to w to uwierzyłem, ale po jakimś czasie zacząłem wnikać.

Czytaj całość...
 
_Orzelek-Wojska-Polskiego-Wojska-Ladowe-150_1

Artykuł dedykowany współczesnym dowódcom WP, aby przypomnieli sobie po co i dlaczego służą w siłach zbrojnych. Być może obudzi ich to z letargu i marazmu jaki większość z nich swoją postawą reprezentuje.

Czytaj całość...
 
jajka

Jare Gody (pierwszy dzień wiosny) – Etniczne święto Słowian, przypadające na równonoc wiosenną (21 marca) lub pierwszą niedzielę po równonocnej pełni Księżyca.

Czytaj całość...
 
blakala-m

W dniu 17 lutego 1600 r. został spalony na stosie przez watykańskich inkwizytorów największy umysł tamtych czasów – Giordano Bruno. Kaźń odbyła się na rzymskim placu Campo di Fiori. Dziś stoi tam pomnik upamiętniający to kościelne morderstwo zbrodniarzy w papieskich i biskupich szatach pod symbolem tej zbrodniczej wiary – krzyżem.

Czytaj całość...