RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Bliżej Wam do Święta Pracy, czy do… nekromani?

1 Maja – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku. Święto wprowadziła w 1889 roku II Międzynarodówka dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 roku w Chicago, w Stanach Zjednoczonych, podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8 godzinnego dnia pracy, o którym w tej podobno „demokratycznej” Polsce, miliony pracowników mogą pomarzyć… Sytuacja w Chicago była napięta jeszcze na kilka lat przed tamtymi wydarzeniami, właśnie z uwagi na fatalne warunki pracy, niskie płacę i pracę do dwunastu godzin na dobę, która dzisiaj jest standardem w „demokratycznej” Polsce! Bo Kodeks Pracy modyfikuje się po bandycku, wyłącznie pod potrzeby przedsiębiorców a nie pracowników.

Pierwsze obchody Robotniczego Święta były bardzo trudne, a w wyniku zajść doszło do ostrych represji skierowanych przeciwko działaczom związkowym…

Wszak były to czasy, kiedy związki zawodowe walczyły o prawa robotników, a nie o prawa
„solidaruchowych” działaczy, rozpasanych na godnie opłacanych etatach!

Należy też zaznaczyć, że w Chicago, tak jak teraz w Polsce, wszystkie działania represyjne przeciwko robotnikom były podsycane przez wszystkie partie prawicowe i bliskie temu prawicowemu establishmentowi gazety, porównywalne do takiego… białoruskiego portalu!

Jak już napisałem wyżej, trzy lata po tragicznych wydarzeniach w Chicago, w 1889 roku, II Międzynarodówka uznała 1 Maja Świętem Pracy. Chciano w ten sposób docenić oddanie dla sprawy licznych ofiar, jakie w wyniku tamtych zajść poniósł ruch robotniczy.

Na ziemiach polskich pierwsze obchody miały miejsce już w 1890 roku i odbywały się niejednokrotnie wbrew woli zaborców, współorganizowane m.in. przez działaczy Socjalno-Rewolucyjnej Partii Proletariat. Można więc rzec że wróciło stare! Bo naszym, przynajmniej tym lokalnym władzom, też Robotnicze Święto nie odpowiada! Poziom ich intelektu i wiedzy historycznej zamyka obchody 1 Maja wyłącznie w sferze… komunistycznej! Dzisiaj związki zawodowe, władza i urzędnicy boscy (kler) nie tylko lekceważą robotników, akceptują morderczy 12 godziny dzień pracy (a w wielu przypadkach nawet dłuższy!), głodowe wynagrodzenie oraz oszustwa podatkowe, ale tez dają dla tego typu praktyk pełne przyzwolenie, godząc tym samym w godność ludzką polskich robotników… Niczym innym jest też próba podniesienia wieku emerytalnego i tylko dla tego, że emerytury polskich robotników przeżarły kolejne rządy „demokratycznej Polski, niczym nie odbiegające od wadowickich rządów ekipy z „Łabęd”!

Może nie wszyscy pamiętają, ale nieżyjący już Minister Pracy i Polityki Socjalnej – Jacek Kuroń dokonał dokładnych obliczeń, z których wynikało że przeciętny Polak pracował na swoją emeryturę 17 lat a był na tej emeryturze tylko 3 lata! Gdzie więc składki emerytalne Polaków za 14 lat ich mozolnej pracy.

Czy dlatego zamiast 1 Maja stanąć ramię w ramię, w jednym szeregu z wykorzystywaną klasą robotniczą, rzemieślniczą i chłopską, nasze rozpasane władze świeckie, związkowe oraz kościelne wolą grać na uczuciach religijnych Polaków, pasjonują się… nekromanią, okazywaną paradowaniem po całym mieście w procesjach ze szczątkami! Ale chociaż w III RP – rządzonej wyłącznie przez niedouczonych styropianowych pożal się Boże kombatantów – ranga święta nieco się zmieniła, jednak jego obchody nie zanikły i skupiają się przede wszystkim na walce samych pracowników o swoje prawa ( bo etatowi pseudo-związkowcy maja ich w dupie!) oraz na walce o przeżycie ofiar zwolnień grupowych i ich rodzin, bezrobotnych, lokatorów kamienic czynszowych, bezdomnych wykluczonych politycznie itp.

Jednak nawet nie wątpię, że nadejdzie dzień w którym zakończy się społeczna cierpliwość dla poniżenia, lekceważenia godności ludzkiej i budżetowego złodziejstwa!
Podobnie jak nie mam wątpliwości, że będzie wówczas bardzo… bolało!
Dlatego w ten dzień sami wybierzcie, czy bliżej Wam do Święta Pracy, czy do proponowanej przez lokalnych włodarzy, związkowców i kler… nekromani?
No i świętujcie sobie wedle własnego… uznania! Ja nie ukrywam że zamiast „tuptać” za Wojtyłowym truchłem, uczczę to Święto solidną pracą a potem pysznym grillem w gronie rodziny i znajomych!

Edward Wyroba Racja PL Wadowice.

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCF5775
1 Maja w Andrychowie

1 Maja to Święto Pracy. Andrychowska lewica razem z RACJA PL o godzinie 10:00 organizowała pod "obeliskiem" obok Urzędu Miejskiego...

Zamknij