RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Apel do Premiera

APEL DO PREMIERA DONALDA TUSKA O WYCOFANIE Z AMERYKAŃSKIEGO SYSTEMU BANKOWEGO DEPOZYTU 100 MILIARDÓW USD  STANOWIĄCEGO  WŁASNOŚĆ NARODU POLSKIEGO Z WYMIANĄ NA ZŁOTO

Amerykański dolar nie ma żadnego pokrycia, wartość papieru i farby. Wydrukowanie dolara o nominale 1000 USD kosztuje 0,70 USD i to jest jego prawdziwa wartość.

Każdego dnia transferujemy siedem miliardów dolarów do USA, po to tylko, aby rządzący tym wspaniałym krajem mogli żyć na poziomie do jakiego przywykli i mogli zabijać lub gnębić tyle ludności świata ilu  im się spodoba. Jeden dolar każdego dnia od każdego z nas Europejczyków, Azjatów, Afrykanów, Chińczyków,  Japończyków, Rosjan, Arabów.

Te porażające mózg dane zostały opublikowane w brytyjskim tygodniku „The Economist”. Piszą tam, że robimy to począwszy od 1972 roku, gdyż wtedy USA dało sobie prawo drukowania tylu dolarów ile się im zechce, podczas gdy my wszyscy zostaliśmy przypisani do fikcji zielonych – małego świstka papieru, ekwiwalentu naszej pracy i dóbr światowych.

Amerykański dolar jest tylko czekiem wystawionym przez zbankrutowanego utracjusza, nadającym się do oprawienia i powieszenia nad łóżkiem. A mogą oni drukować tyle, ile im się spodoba i ile im potrzeba. Czy nie zastanawialiście się nigdy, że istnieje tylko jedno supermocarstwo, a reszta świata grzęźnie w długach? Przecież to nie jest żadna tajemnica – mówi o tym Fidel Castro na każdej międzynarodowej konferencji od 1972 roku, za co spotykają go nie kończące się szykany USA…

Amerykański finansowy „czarnoksiężnik”, niejaki Greenspan i jego następcy, odgrywają przed nami stare zgrane sztuczki polegające na zaufaniu do oszusta, które nazywamy „piramidą”. Gry takie prowadzili i inni, szczególnie w Albanii i Rosji palatynów miejscowych kacyków. Skończyło się katastrofami tych krajów. Czym rożni się ten szwindel od wszystkich innych to tym, że jest to Szwindel Globalny! Ale pod wszystkimi innymi względami jest to taka sama oszukańcza piramida. 90% wszystkich transakcji finansowych to działania czysto spekulacyjne, pisze Noam Chomski. Piramida jest utrzymywana tylko dzięki gigantycznej propagandzie i praniu mózgów prowadzącym do zwiększenia konsumpcji i ekspansji. Normalni ludzie w USA i krajach sojuszniczych nie mają z tego nic: w Anglii bieda wśród dzieci powiększyła się trzykrotnie od „reform” Margaret Thatcher, w USA mamy miliony bezdomnych dzieci. Amerykanie, Brytyjczycy, Polacy, Niemcy są niemiłosiernie zadłużeni, tak samo, jak wszystkie inne kraje.

Amerykańskim dolarem zastąpiono złoto, tylko dlatego, że zapewniało to stały procent zysku. Ten stały zysk stał się dla ludzkości tym – czym wysmarowany miodem lep dla much. Spowodowało to lawinę długów, doprowadziło do nędzy państw i ludzi, i stworzyło ordynarnie paskudną aberrację globalizmu. Nie bez powodu Samuel Brofman – przemytnik alkoholu zwany „Samogoniarz”- założyciel dynastii Brofmanów i ojciec obecnego prezesa Światowego Kongresu Żydów zapytany, co jest jego zdaniem najważniejszym wynalazkiem ludzkości – odpowiedział bez namysłu – „procenty od pożyczki”.

To był „Drugi Upadek Człowieka”. Adam został skuszony jabłkiem, my zostaliśmy skuszeni stałym zyskiem z pożyczonego dolara – współczesnym ekwiwalentem starej lichwy.

W dawnych czasach, tzw. „antysemicki” Kościół potępiał lichwę – jako ekskluzywnie żydowskie zajęcie. Dziś jest to zajęcie dla wszystkich. Każdy jest wspólnikiem, używając słów Milo Mindebindera – postaci z „Paragrafu 22″ Hellera. I rzeczywiście – to jest pułapka Paragraf 22 – nie możesz zabrać swoich ugranych pieniędzy i odejść, aby się cieszyć łupem – musisz siedzieć przy stole…i grać do końca.

Dolar amerykański nie jest już żadnym pieniądzem – jest licencją, taką samą, jak licencja Microsoftu, albo patent jakiejkolwiek firmy farmaceutycznej. Kiedykolwiek władcy USA zadecydują, mogą oni zamrozić aktywa sąsiadów, albo rebelianckich krajów. Iran ma zamrożone aktywa, Irak, Libia, Korea,  najprawdopodobniej Arabia Saudyjska będzie miała to samo, jak się nie poprawią szejkowie. Co to jest? – zagadka Bilbo Baggins’a – przepłacone, niestabilne, zielone i ogromnie pożądane przez…. durni?

W ostatnich dniach wojny we Wschodniej Azji, płynąłem wolną łodzią w dół rzeki Mekong, w towarzystwie dziennikarzy, poszukiwaczy przygód, miejscowych wieśniaków, świń i kur. Łódź dokonywała częstych przystanków zatrzymywana i okładana „podatkami” i „grzywnami” przez różne walczące partie, ale powoli posuwała się od starej królewskiej stolicy Luang Praband do Wietnamu. W małej sennej wiosce złożonej z dwudziestu chat i trzech słoni zatrzymaliśmy się na nocleg. Polazłem do małego chińskiego sklepiku. Przede mną stał ciemny, opalony partyzant Pathet Lao w grubych gumowych sandałach Ho Chi Minh i z karabinkiem AK na plecach, kończył zakupy i płacił jakimiś śmiesznymi kolorowymi papierkami – były to pieniądze Pathet Lao. Żołnierz wyszedł, a ja wyciągnąłem z kieszeni parę takich samych banknotów – jakie wydano mi na łodzi – jako resztę – i poprosiłem sprzedawcę o papierosy – ani się nawet nie ruszył. Mowie do niego – widziałem żeś przyjął te pieniądze.

Odpowiedział mi ze spokojem i mądrością godną słów Lao-Tzu – „Tak, przyjmujemy, ale tylko od ludzi z karabinami”.

Dolar jest przyjmowany przez większość światowej społeczności ze strachu. I właśnie dlatego siły zbrojne USA każdego roku dostają coraz więcej pieniędzy. Dlatego pustelnicze państwa Północnej Korei, Iranu i Iraku stały się „Osiami Zła” – stały się…bo one nie przyjmują dolarów. Ale strach jest złym doradcą, a upadek piramidy jest nieunikniony. W zasadzie upadek „Piramidy” już się rozpoczął, zaczął się w sierpniu 2001 roku – jak poinformował The Economist swoich czytelników w dniu 25.08.2001 roku, i gdyby nie doskonale zsynchronizowana w czasie interwencja pewnych „nieznanych sił, czy nieznanych osób” 11 września 2001 roku, dzisiaj dolar amerykański miałby jedynie wartość numizmatyczną. I nawet III Wojna Światowa może tylko opóźnić ten rozpoczęty proces.

Poczucie narodowej godności i świadomość swego własnego interesu narodowego spowodowały, że mądrzy przywódcy wycofali się ze sfery dolara. Europa wprowadziła Euro, Yen japoński skoczył w górę. Ale ich próby zastąpienia papieru innym papierem i obłożenia go procentem lichwy jest z góry skazany na niepowodzenie.

Z rewolucyjnym pomysłem wystąpił dr Mahathiar, premier Malezji, proponując powrót do parytetu złota i srebra, bardziej dokładnie – do złotego Islamskiego Denara, jako waluty rezerw światowych z zerowym procentem. Jego wspaniała idea likwidacji dolara i niespłacalnych długów sprawiają, że powinniśmy go porównać ze Solonem, legendarnym mędrcem ateńskim, który zlikwidował długi, obalił oligarchię i zwrócił ludziom ziemię razem z ich wolnością. Jeżeli udałoby się to powtórzyć, skończyłaby się tragedia Palestyny, Libii, Iraku, Afganistanu i wielu narodów Trzeciego Świata.

Dolar amerykański upadnie tak szybko – jak w 1929 roku, razem z jego upadkiem dokładnie tak samo szybko upadnie amerykańska pomoc dla Izraela i amerykańska pomoc dla…. waszych wierzycieli. Nie odbierzcie tylko tego, jako atak na Amerykę.

Zwyczajny, przeciętny Amerykanin tylko zyska. Na początek zostaną Amerykanom zwrócone im ich domy, które dzierżą w swoich łapach bankierzy, gdyż znikną ich długi hipoteczne. Ciężar jarzma zadłużenia zwali się z pleców zgiętej pod nim ludzkości.

Naprawdę, ludzie tacy jak George Soros, czy Mark Rich będą musieli pojawić się w urzędzie zatrudnienia i szukać pracy, żeby się utrzymać, a z nimi razem ich tysiące popleczników i popleczników Izraela. Ale nie żałujcie ich, bo nie będą nam szkodzić wymyślając następne szwindle – bo nie będą mieli czasu ciężko pracując na swoje własne utrzymanie.

I oto jest prosta odpowiedź na pytanie – jak pomóc Palestynie, Libii, Irakowi, Afganistanowi, Somalii i innym napadniętym krajom. Nakażcie swym wybranym przywódcom, aby wycofali wasze narodowe fundusze i kapitały ze strefy dolara i wycofali się z żydowsko – amerykańskich banków. Będzie to bardziej efektywne niż Jihad, czy Wyprawa Krzyżowa, bardziej ludzkie i bardziej ostateczne niż samobójcze ataki zdesperowanych ludzi.

Jestem zachwycony pomysłem dr Mahathira. Złoty Denar Islamski może nas wprowadzić w nowy lepszy świat, świat bez niszczącej lichwy, świat w którym nastąpi pojednanie narodów. Marks cieszyłby się zapewne z ironii historii, gdyby mógł widzieć, że żydowska rzeź Palestyny może się skończyć tylko przez odrzucenie współudziału w zdominowanej dolarem lichwie.

Uwarunkowania religijne nie mogą być pominięte w rozwiązaniach praktycznych. Islamski Denar zastąpi nasz obecny lichwiarsko bankierski system w sposób, w jaki dziś znamy i nazywamy go „islamską bankowością”. Ale przecież ten sam system był znany przez stulecia i praktykowany był przez katolików, aż do Jana Kalwina. Prorok Mahomet tylko umocnił prawo zakazujące lichwy.

Prawo żydowskie zabrania stosowania lichwy w stosunku do innych Żydów (braci), ale nakazuje stosowanie lichwy w stosunku do obcych (nie-Żydów). Św. Ambroży doskonale rozumiał uwarunkowania lichwy kiedy pisał „Lichwę stosujesz wobec tego, którego chcesz z rozmysłem i celowo skrzywdzić. Stosujesz lichwę wobec tego, którego nie jest też zbrodnią zabić”

Dlatego więc pokój zapanuje na świecie wtedy i tylko wtedy, kiedy Żydzi przyjmą maksymę św. Tomasza z Akwinu, która brzmi – „Nie ma żadnych obcych!” I uznają Gojów – jako swoich braci. Lub, jak powiadał Hosea – Powiedz o braciach – moi ludzie i o swoich siostrach moje umiłowane.

Zlikwidujemy długi, obalimy oligarchię i zwrócimy ludziom domy, ziemię razem z ich wolnością.

Ryszard Dąbrowski przewodniczący Racji PL

Źródło: Na podstawie artykułu  Izrael Szamira

http://www.israelshamir.net/Polish/Polish1.htm

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jan Cedzyński
Nasz Poseł w Sejmie

JAN CEDZYŃSKI - 50 lat Inżynier budownictwa, właściciel przedsiębiorstwa budowlanego w Górnie koło Kielc, wiceprzewodniczący RACJI Polskiej Lewicy. Mimo, że media...

Zamknij