RACJA TV

Facebook.

Najczęściej czytane

Antyklerykałowie razem

RACJA Polskiej Lewicy i Ruch Palikota wystartują razem w wyborach samorządowych i wyborach do Parlamentu Europejskiego. Władze obu ugrupowań przyjęły uchwałę, na mocy której oba środowiska wystawią wspólne listy, będą działać na rzecz szerzenia idei lewicowych i antyklerykalnych oraz dołożą starań, by skonsolidować lewą stronę sceny politycznej.

Treść uchwały RACJI PL:
„Rada Krajowa RACJI Polskiej Lewicy, w celu realizacji postulatów wolności, równości i demokracji zobowiązuje się do podjęcia współpracy z partią Ruch Palikota w zbliżających się wyborach samorządowych i do Parlamentu Europejskiego. Partie uznają, że głównym celem nawiązanej współpracy będzie integrowanie społeczeństwa oraz budowanie kapitału społecznego i kulturowego w celu umacniania niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej, ochrony wolności sumienia i wyznania oraz stworzenia państwa przyjaznego i otwartego na obywatela”.

O porozumieniu Janusz Palikot (RP) oraz Ryszard Dąbrowski i Jan Cedzyński (RACJA PL) poinformowali podczas wspólnej konferencji prasowej;

RYSZARD DĄBROWSKI:
- Współpraca ma polegać na wspieraniu środowisk lewicowych i antyklerykalnych RACJI i Ruchu Palikota, wspólnych manifestacjach, organizowaniu przedsięwzięć, zajmowaniem stanowisk politycznych. Chodzi o integrację obu środowisk.

JAN CEDZYŃSKI:
- Współpraca z Ruchem Palikota układa się znakomicie, czystym przykładem jestem ja poseł RACJI Polskiej Lewicy. Liczymy na to, że rozdrobniona lewa strona sceny politycznej skonsoliduje się wokół Janusza Palikota i jesteśmy przekonani, że w przyszłych wyborach będziemy mieć przynajmniej 30 procent poparcia.

JANUSZ PALIKOT:
- RACJA to nasz sprawdzony sojusznik, z którym skutecznie i z sukcesem walczyliśmy w ostatnich wyborach parlamentarnych. Postanowiliśmy pójść o krok dalej i utrzymać tą współpracę jako stałą współpracę między dwiema partiami. Podjęliśmy odpowiednią uchwałę. Zobowiązuje ona obie partie do wspólnego ustalenia list w wyborach samorządowych, w wyborach do parlamentu europejskiego, i do powołania różnego rodzaju zespołów roboczych.

Napisz komentarz
Musisz być zalogowany(a) aby napisać komentarz.
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Donald_Tusk
Apel do Premiera

APEL DO PREMIERA DONALDA TUSKA O WYCOFANIE Z AMERYKAŃSKIEGO SYSTEMU BANKOWEGO DEPOZYTU 100 MILIARDÓW USD  STANOWIĄCEGO  WŁASNOŚĆ NARODU POLSKIEGO Z...

Zamknij